You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Gemini Pattern Designer
Gdzie zakupić system Gemini Cad

Gemini Pattern Designer - program do konstrukcji i stopniowania szablonów odzieżowych

Gemini Pattern Designer jest wizytówką pakietu Gemini CAD. Wersja X19 jest rezultatem 15-letniego doświadczenia firmy w branży i ciągłych innowacji zainwestowanych w produkt, aby sprostać wyzwaniom i potrzebom ponad 20 000 użytkowników końcowych.

Powtarzając historię swojej pierwszej premiery w 2004 roku, Gemini Pattern Designer ponownie zgłasza się w 2018 roku, aby na nowo zdefiniować stan zaawansowania w rozwoju oprogramowania, włączając w to całą cenną istniejącą wiedzę branżową i dodając innowacyjne narzędzia, których nigdy wcześniej nie widziano w konkurencyjnych produktach, takie jak Style Selector & Web Publisher (Wybór Modelu&Wydawca Strony Internetowej lub narzędzia Digital Printing (Drukowanie Cyfrowe).

PRZEKSZTAŁCANIE SZABLONU
Gemini Pattern Designer X19 oferuje wszystkie opcje do konstruowania kształtu, w zależności od preferencji użytkownika: metody swobodne, wspomagane i parametryczne, oraz dowolne kombinacje tych propozycji. Gemini CAD jako pierwsze wprowadziło natywny kształt krzywej Bezier i kontrolę kąta narożnego, a następnie rozwinęło tę platformę geometryczną, wprowadzając szablony powiązane z automatyczną synchronizacją kształtu, zachowując przy tym swobodę przesuwania, obracania, przerzucania elementów w cyfrowym obszarze roboczym, tak aby zachować naturalne uczucie ręcznego tworzenia szablonów na stole roboczym. Jakość tkwi w szczegółach i aby dopracować te szczegóły Gemini Pattern Designer posiada obecnie 24 rodzaje dodatków na szew, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, unikalny Edytor Fałd do obsługi wielu złożonych fałd z biblioteką i wizualizacją składania w 3D oraz najbardziej zaawansowany zestaw narzędzi do zarządzania Nacinkami. Przechowując ślad całej historii zmian dokonanych w modelu, zarządzanie różnymi gałęziami ewolucji projektu jest obecnie możliwe dzięki nowej Historii Modelu i Zarządzaniu Gałęziami, podczas gdy kodowanie i ochrona własności intelektualnej oraz platforma dostępu do treści dla członków zespołu i partnerów są zarządzane za pomocą platformy internetowej MyCad.cloud, opracowanej przez Gemini CAD System.

STOPNIOWANIE
Kontynuując swoją tradycję, Gemini Pattern Designer X19 posiada najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny System Stopniowania, jaki kiedykolwiek był dostępny na rynku, a jednocześnie łatwy i prosty w obsłudze. Kiedy mówimy o liniowym proporcjonalnym dostosowywaniu rozmiaru czy systemach wielokrotnego stopniowania, czy formule połączonych reguł stopniowania, czy różnych zmianach stopniowania, to wszystko tam jest. Dostęp do tabeli rozmiarów i stopniowania jest teraz możliwy w całym programie, niezależnie od trybu pracy i aktualnego wyboru.

MIERZENIE I SPRAWDZANIE
Zsuwanie stopniowania do punktu czy wzdłuż określonego kierunku, dostawianie czy toczenie szablonu jednego po drugim aby sprawdzić ich pasowanie są dużo łatwiejsze dzięki kontroli Widżetów, proste narzędzie pomagające wykonać operacje bezpośrednio na powierzchni szablonu, pozwalając na szybką i efektywną interakcję. Interaktywna Tabela Wymiarów robi to, co nazwa mówi: reaguje w czasie rzeczywistym na każdą zmianę w projekcie i automatycznie wskazuje odchylenia lub inne ważne wartości dopasowania przy wykorzystaniu zaawansowanych formuł.

DEKOROWANIE SZABLONÓW I INSTRUKCJE PRODUKCJI
Gemini Pattern Designer X19 posiada pełen zestaw narzędzi do dekorowania szablonów i umieszczania informacji przydatnych w późniejszym procesie produkcyjnym, takich jak: tekst w chmurkach, tekst wzdłuż ścieżki, tabela informacyjna, akcesoria, prezentacja graficzna, prezentacja techniczna linii szwu, itp. Tryb pracy można szybko przełączyć z trybu standardowego CAD na tryb szkicowania. Cała zawartość może zostać wyeksportowana do standardowych plików wektorowych, takich jak PDF.


Istnieją dwie zwykłe metody przetwarzania szablonów MTM: metoda zmiany i metoda szkieletu parametrycznego. Gemini CAD Systems, oferuje wsparcie dla obu metod, poprzez włączenie dwóch dedykowanych wtyczek:

Wtyczka Basic Alteration MTM Metoda Modyfikacji Bazowych, polega na znalezieniu standardowego rozmiaru, zbliżonego do wymiarów klienta i zastosowaniu na nim małych zmian, tak, aby jak najlepiej dopasować go do potrzeb klienta. Metoda ta, jest stosunkowo łatwa w użyciu, jest najczęściej stosowana przez użytkowników i jest metodą dostarczaną przez większość konkurujących ze sobą aplikacji CAD. Ma jednak wiele ograniczeń, a wyniki nie są satysfakcjonujące w przypadku, gdy wymiary klienta znacznie odbiegają od standardowego rozmiaru danego setu.

Wtyczka Expert Parametric MTM Profesjonalna Parametryczna metoda ma zupełnie inne i nowoczesne podejście. Konstrukcja wzorów oparta jest na infrastrukturze geometrycznej, zwanej szkieletem. Szkielet, jest budowany przy użyciu klasycznych technik i kroków budowy szablonów, zgodnie z opisem w podręczniku do konstrukcji szablonów, dzięki czemu, jest bardzo prosty i logiczny dla każdego przeszkolonego konstruktora. Szkielet zawiera wzory i zależności geometryczne oparte na wymiarach. Poprzez wprowadzenie różnych wartości do formuły, kształt szkieletu ulegnie zmianie, ale zawsze zachowane zostaną ograniczenia korelacji i kształtu.

Profesjonalna metoda parametryczna ma szereg zalet i zastosowań:
- Lepsze dopasowanie produktu i idealne spasowanie szablonów, uwzględniając skrajne rozmiary.
- Zastosowanie do w pełni automatycznego stopniowania w seryjnej produkcji masowej, wykorzystując wymiary bezpośrednio ze standardowych tabel rozmiarów.
Obie metody są wykorzystywane w domach mody, butikach haute couture, w firmach szyjących odzież na miarę. Ponadto, wtyczka Expert Parametric MTM może być używana do automatycznego stopniowania w seryjnej produkcji masowej odzieży, pozwalając na szybką adaptację produktu do lokalnego rynku czy sieci dystrybucji.